App Com © 2017

Stronę stworzono wykorzystując kreator stron www WebWave

© Polynor 2020

Polityka prywatności

Polityka prywatności

Sklep 

ONLINE   

+48 600 830 630

biuro@polynor.pl

Chronić otaczające powierzchnie i obiekty przed zabrudzeniem. Powierzchnie robocze oczyścić z pyłu i brudu, plam oleju i lodu. Porowate i chłonne materiały budowlane takie jak: cegły, bloczki betonowe, tynki, beton, drewno nawilżyć przed naniesieniem produktu. Nie zwilżać za mocno (po powierzchni nie mogą spływać krople wody) Gładkie powierzchnie takie jak: metal, szkło, plastik itp - nie zwilżać.

 

 

 

 

Pojemnik przed użyciem powinien być przechowywany w temperaturze pokojowej (18-25ºC). Jeśli nie ma warunków do takiego przechowywania, przed użyciem wsadzić pojemnik do wiadra z ciepłą wodą i ogrzać zawartość do pożądanej temperatury. UWAGA: Nie wolno przegrzać zbiornika - podgrzanie ponad 25ºC spowoduje zmniejszenie spieniania piany i zmniejszenie finalnej grubości izolacji.

 

 

 

 

 

 

Do prawidłowego naniesienia produktu niezbędna jest dołączona do każdego opakowania plastikowa dysza, którą należy założyć na lufę pistoletu. Nasadkę docisnąć mocno, aż do usłyszenia charakterystycznego kliknięcia. Pistolet powinien być ustawiony na maksymalny przepływ. 

 

 

 

 

 

Regulacja strumienia dyszy. Pozycja (A) „uszy” równolegle do podłoża - ruch ręką od lewej do prawej strony, Pozycja (B)„uszy” prostopadłe do podłoża - ruchu od dołu do góry. W tej pozycji możliwe również zastosowanie do izolacji sufitu: lufa pistoletu pod kątem 45 stopni, ruch od siebie - do siebie.

 

 

 

 

 

Do aplikacji piany POLYNOR® na suficie zalecamy użycie niebieskiej dyszy z wyrzutem pod kątem (zapytaj sprzedawcę). Uszy specjalnej dyszy powinny być prostopadle do ziemi. Specjalna dysza kieruje strumień izolacji w górę, ruch: od siebie, do siebie.. 

 

 

 

 

 

 

Wstrząsnąć butlę ok 20 razy. Zdjąć pokrywę z gwintu butli. Przykręcić pistolet na pionowo stojącą butlę.

 

 

 

 

 

 

 

 

Podczas natrysku spust jest całkowicie wciśnięty. Naniesiona warstwa izolacji będzie rozprężać się po naniesieniu przez około 30 minut, a jej grubość wzrośnie o około 20%. Jednorazowo nie nakładać większej warstwy niż 4 cm (5 cm po całkowitym rozprężeniu). W razie potrzeby naniesienia większej grubości, kolejną warstwę nanosić po około 40 minutach. Po naniesieniu każdej warstwy zwilżać wodą. Liczba warstw nie jest ograniczona.

 

 

 

 

Rozpylanie przeprowadza się w odległości od 30 do 45 cm od powierzchni. Im większa odległość tym szersze pokrywanie powierzchni i cieńsza warstwa.

 

 

 

 

 

 

Pamiętaj, że pojemnik zawsze powinien być w pozycji pozwalającej na spływ zawartości cylindra do zaworu pistoletu. Przechylenie pojemnika w zbyt dużym stopniu spowoduje wylot gazu zamiast piany. Stosowanie specjalnej dyszy kątowej do sufitów pozwala rozpylać POLYNOR®, bez zmiany prawidłowego położenia butli/pistoletu.

 

 

 

 

 

Jeżeli strumień rozpyla się niestabilnie, powodem może być zatkana dysza (lufa pistoletu) lub nieprawidłowa temperatura produktu.

 

 

 

 

 

 

W czasie pracy, butlę z pistoletem okresowo wstrząsać.

 

 

 

 

 

 

 

Po zakończeniu pracy dokładnie umyć pistolet przy użyciu środka czyszczącego do pistoletów.

 

 

 

 

 

 

 

Wyklucza się obecność otwartego ognia. Dokładnie przewietrzyć pomieszczenie w trakcie i po naniesieniu produktu.

<< Powrót

Jak korzystać

 

Korzystanie z POLYNOR jest bardzo proste. Obejrzyj film i przekonaj się 

 

 UWAGA!

 

Procedura nanoszenia izolacji POLYNOR powinna odbywać się z użyciem środków ochrony osobistej, tj. w rękawicach, masce, okularach, itp...

Instrukcja użytkowania

 

 

ZAMKNIJ