App Com © 2017

Stronę stworzono wykorzystując kreator stron www WebWave

© Polynor 2020

Polityka prywatności

Polityka prywatności

Sklep 

ONLINE   

+48 600 830 630

biuro@polynor.pl

Jak wymienić wełnę / izolację na poddaszu bez zdejmowania płyt gipsowych ?

Na rozwiązanie tego problemu wpadł nasz klient Pan Jacek, który zechciał podzielić się swoim pomysłem. Oto wywiad z naszym bohaterem:

 

Jak Pan wyjął starą wełnę ?

 

Dla mnie nie ma rzeczy niemożliwych,...a przynajmniej niewiele takich jest. Przygotowanie przestrzeni między 4 krokwiami w sumie 3 pola na długości 3m zajęło mi jeden dzień, przy okazji zlikwidowałem mostek termiczny, ściankę działową, którą murarz wymurował pod same łaty, między krokwie.

 

 

Jak wyjąłem wełnę? To co dało radę wyciągnąć gdy ciągnąłem do góry to wyszło w całości, a reszta....zrobiłem sobie z pręta 6mm trójząb o zagiętych końcach na 2.5m drzewcu, dodatkowo zrobiłem sobie chwytak, taki jak mają zbieracze śmieci, z tym,że mój miał ponad 2 m długości. Trójzębem wyciągałem grubsze kawałki, a chwytakiem resztę drobnicy, do czysta, później odkurzacz.

 

 

 

- jak Pan zamocował XPS to krokwi na takiej głębokości ?

 

Styropian XPS był wsuwany w listwy stalowe od konstrukcji podwieszanych UD30 płyt KG. Co prawda mój XPS miał 3cm grubości, ale ładnie się go tnie i można było dopasować brzegi by się ślizgały w tej listwie. Listwy dawałem tylko od góry by zachować około 1cm dylatację pod membraną, a dół kładłem od razu na listwach od konstrukcji z płyt KG poddasza.

Podczas wypełniania pierwszej przestrzeni zorientowałem się, że robią się wewnątrz izolacji pustki i bąble,...zauważyłem to kiedy zalałem 2 pierwsze butelki piany i musiałem zająć się czymś innym na dłużej. Kiedy przyszedłem z zalanej równiutko przestrzeni wychodziły "rogi" na pół metra długie i już wyschnięte. Kiedy zahaczyłem je trójzębem, oderwały się a w środku była pustka - zrobiła się wydmuszka. Domyśliłem się, że jest to wynikiem tego, iż gaz z piany nie ma ujścia i dlatego później zalewałem jeden kartusz na około 2 m przestrzeni między krokwiami i przerwana 30 min. Po tej modyfikacji metody nakładania wszystko było dobrze.

 

 

- jest Pan zadowolony z efektu ?

 

Wyszło super! Zresztą sam pan widział na zdjęciu. Na razie zrobiłem wymianę tylko nad łazienką i garderobą na poddaszu, ale już jest diametralna różnica w temperaturze odczuwalnej, zrobiło się wyraźnie cieplej!

 

 

 

Dziękujemy za uwagę

 

Zespół POLYNOR Polska 

 

 

 

15 lutego 2019